Disleksi Haftası boyunca tüm paydaş ve taraflarla etkinlikler yaparak ülke çapında Disleksi Farkındalığı yaptık.

Şimdi, Disleksili Meleklerimizle Zoom programı üzerinden etkinlik yapıyoruz.

Disleksili Çocuklarımız, Oyun vakti atölyesinde, oyun yoluyla tanışma, iletişim, etkileşim becerilerini geliştirici oyunlar oynayacaklardır.

Çocuklarımız dikkatlerini oyuna verecekler ve bu atölyede hem birlikte vakit geçirecek hem de eğlenecekler.

Uzman Drama hocamız Şenay Aslan Soyaltın ile 20 çocuğumuzun on-line katılacağı etkinliğimiz derneğimizin youtube sayfasından eş zamanı olarak yayınlanacaktır.

Türkiye'de ilk defa Disleksili Çocuklar için yapılan on-line oyun etkinliğimize 20 çocuğumuz Zoom üzerinden katılacak, etkinlik eş zamanlı olarak aşağıda verilen Derneğimizin Youtube linkinden canlı olarak yayınlanacaktır.

Etkinliğimize katılmak isteyen ailelerimiz aşağıdaki formu doldurması gereklidir.

FORM;

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRHqotlAbiGOFahx2lDD5FHtizQc7Z0BkjQTSsqBVizCszUQ/viewform?usp=pp_url

Eş zamanlı olarak YOUTUBE kanalından yayınlanacak olan yayınımızın liki;

https://youtube.com/channel/UCM1r26K-xLI_FCsvz6qeShg

Ankara Üniversitesi’nde Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü 2003 yılında bitirdikten sonra, aynı üniversitede Yaratıcı Drama Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayan SOYLATIN, Çağdaş Drama Derneği’nin Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği programını bitirmiş, halen Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi’nde Özel Eğitim Birimi kolaylaştırıcılığı yapmaktadır.

Özel eğitim ve yaratıcı drama disiplinlerini birleştiren çalışmalarına 12 yıldır devam eden SOYALTIN, çocuklarla okuduğunu anlama, sosyal beceri, problem çözme, arkadaşlık ilişkileri, iletişim becerileri başlıklarında çalışmalar yapmakta, aileler, eğitimciler ve yetişkinler için programlar tasarlamaktadır.SOYALTIN, birçok kongrede “Disleksi - Yaratıcı Drama” başlıklarında yaratıcı drama atölyeleri yürütmüştür.

Türkiye'de ilk defa yapılacak olan bu etkinliğimizin ileriki dönemde 33 il, 6 ilçe ve 4 Ülke temsilciliğimile devam ettirilmesi planlanmaktadır.

www.disleksidernegi.com


Header
Content