Keçiören RAM'ın kurmuş olduğu KORAM AKADEMİ'nin bu ayki konuğu bizdik.

Her ay bir konuda konferans düzenleyen Koram Akademi, Disleksi konusunda bir konferans düzenledi. Bu ayki konuk Derneğimizdi.

Keçiören ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü'de ilçedeki tüm resmi ve özel okullara birer yazı yazarak Okul idaresi ve rehber öğretmenleri konferansımız hakkında bilgilendirdi.

Konferansa ev sahipliği yapan İlçe Meb Şube Müdürümüz açılış konuşmasını yaptıktan sonra KORAM AKADEMİ Başkanı ve Keçiören Ram Müdürü Sn Mesut TORAMAN Akademinin faaliyetleri ve RAM faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Konferans konuşmacılarından Dernek Başkanımız Atıf Tokar, ÖÖG konusunda hem saha çalışmalarından hem de disleksili çocukların genel özelliklerinden ve bu çocuklarla çalışırken öğretmenler için ihtiyaç duydukları stratejiler hakkında bilgiler verdi.

Son olarak Yönetim Kurulu Üyemiz ve Ankara İl Milli Eğitim Şube Müdürü Müberra Özyılmaz, kaynaştırma eğitimi hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Keyifli ve bol içerikli bir konferansımız hakkında Koram Akademi adına Ram Müdür Yrd. Gönül Akgül katılımcılara internet üzerinden sontest yaptırdı.

Konferansımız ardından gerek öğretmenler gerekse de aileler tarafından derneğimize yoğun başvurular gelmeye başladı.

Neredeyse boş koltuk kalmayan salonda Disleksi konusunda keyif verici bir konferansa ev sahipliği yapan başta Keçiören ilçe MEB Şube müdürümüze, Keçiören Ram Müdürümüz, Müdür Yardımcılarımız, İlçe Özel Eğitim Üst Kurul Başkanımıza ve Ram personeline ve emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.


Header
Content