1-7 Kasım Dünya Disleksi haftası Farkındalık Haftası öncesinde Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Samsun Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Samsun Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği, Canik Kültür Merkezi’nde dolu dolu bir farkındalık semineri gerçekleştirdik.

Öğretmenlerin ve ailelerin katılımı yüksek olduğu seminerde 600 kişilik salon tamamen doldu ve dışarda kalan misafirlerimiz vardı.

İl Temsilcimiz Buket Alkaş, Samsun’da tanılanmış 2 bin çocuğu ve aileyi ilgilendiren böyle önemli bir konuda yapmayı hedeflediğimiz birçok çalışma olduğunu belirtti.


ÖNEMLİ KONULAR TARTIŞILDI

Dernek Başkanı Atıf Tokar, Dernek Başkan Yardımcısı Avukat Burcu Akar Muratoğlu, İl Temsilcisi Uzman Psikolojik Danışman/Psikoterapist Buket Alkaş, İl Yönetim Kurulu üyesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Melih Nuri Karakurt ve Vezirköprü İlçe temsilcisi Hatice Tarkan Doğanay katılımıyla gerçekleştirilen seminerde, “Özgül Öğrenme Güçlüğü nedir? Nasıl tanılanır? Bu çocukların eğitim süreçlerinde neler yapılabilir? Nasıl tedbirler alınabilir? Yasal hakları nelerdir?” konuları üzerinde duruldu.

Seminer sonunda Samsun İl Milli Eğitim Şube Müdürü Serdar Özdemir ve Samsun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ali Cengiz Ciğerci, önemli bir konuda öğretmenlere ve ailelere farkındalık kazandırdıkları için memnun olduklarını belirterek, konuşmacılara çiçek sundu.


 


 

 

 


Header
Content