Canik Kültür Merkezinde MEB Samsun İl Müdürlüğü ile ortaklaşa program düzenledik.

Özgül Öğrenme Güçlüğü Farkındalık Haftası öncesinde Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Samsun Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Samsun Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Canik Kültür Merkezinde dolu dolu bir farkındalık semineri gerçekleştirdik

Öğretmenlerin ve ailelerin katılımı yüksek olduğu seminerde İl Temsilcisi Buket Alkaş Samsun’da tanılanmış 2 bin çocuğu ve aileyi ilgilendiren böyle önemli bir konuda yapmayı hedefledikleri birçok çalışma olduğunu belirtti.

SEMİNERDE BÜYÜK KONULARIN ÜZERİNDE DURULDU

Dernek Başkanımız Atıf Tokar, Dernek Başkan Yardımcısı Avukat Burcu Akar Muratoğlu, İl Temsilcisi Uzman Psikolojik Danışman/Psikoterapist Buket Alkaş, İl Yönetim Kurulu üyesi Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Melih Nuri Karakurt ve Hatice Tarkan Doğanay katılımıyla gerçekleştirilen seminerde Özgül Öğrenme Güçlüğü nedir? Nasıl tanılanır? Bu çocukların eğitim süreçlerinde neler yapılabilir? Nasıl tedbirler alınabilir? Yasal hakları nelerdir? Konuları üzerinde duruldu.

PROĞRAMIN SONUNDA ÇİÇEK TAKTİM EDİLDİ

Seminer sonunda Samsun İl Milli Eğitim Şube Müdürü Serdar Özdemir ve Samsun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Alicengiz Ciğerci önemli bir konuda öğretmenlere ve ailelere farkındalık kazandırdıkları için memnun olduklarını belirterek konuşmacılara çiçek sundular. 


Header
Content